Dijital Promosyon Vizyonu

Yazar Erhan Gazi 06/01/2016 0 Yorum Dijital Promosyon,

Promosyon ürünü denilince akla tükenmez kalem, anahtarlık, duvar saati ve ajanda gibi klasik ürünler gelmektedir. İletişimin dijitalleştiği dünyada neden promosyon sektörü de dijitalleşmesin?

 

Firmalar promosyon ürünlerini seçerken genelde insanların ihtiyaçlarına hitap eden ürünler seçmeye özen gösterir. Örneğin turizm bölgesinde bir promosyon ürünü arıyorsanız katlanabilir şezlong sizin için ideal olacaktır. Ancak üretimdeki işçilere yönelik promosyon yapıyorsanız onlara ajanda vermeniz anlamsız olacaktır. Oysa dijital promosyon ürünlerinde hedef kitle ne olursa olsun, lokasyon nere olursa olsun, mavi yaka veya beyaz yaka, veya direk son kullanıcılara hitap edin, dijital promosyon her kesime yönelik kullanışlı bir ürün olacaktır.

 

10 liralık bir powerbank düşünün, üretim işçilerine de dağıtırsınız, son kullanıcılara da. Beyaz yakaya yönelik ise 20-30 liralık bir powerbank yaptırırsınız. Üst düzey yöneticilere ise 80-100 liralık wifi powerbank gibi ürünleri sunarsınız. Ya da ürünün üzerine direk isimlerini yazarsınız.

 

İşte dijital promosyonun vizyonu burda daha iyi anlaşılıyor. Önümüzdeki beş yıl içerisinde (2015-2020) artık tüm dünyanın dijitalleştiği gibi, promosyon sektörü de dijitalleşecek. Ve bizim bu vizyonda bir tek hayalimiz var. Teknolojiyi promosyon sektöründe kullanıp mevcut promosyon dünyasını dijitalleştirmek.

 

Dijital Promosyon - Promosyonel Teknoloji.  

Yorum Yap